whatsapp

EPC

EPC

SİZİ ARAYALIM

Liva Solar, büyük güneş enerjisi santrallerinin anahtar teslimi gerçekleştirilmesinde uzun yıllara dayanan kapsamlı deneyim sunmaktadır.
PV kurulumlarımız, özellikle uzun ömür ve üstün yatırımcı getirileri için tasarlanmıştır. Liva Solar'ın proje mühendislik grubu, Türkiye ve Avrupa'nın çeşitli şehirlerinde çok çeşitli PV kurulumlarını başarıyla devreye almıştır.
Liva Solar'ın Güneş enerjisi santrali uzmanlığı hem saha hem de çatı üzeri kurumlarını desteklemektedir. 

Aşağıdakileri içeren hizmetler sunmaktayız:
• Proje mühendisliği;
• Saha hazırlığı ve inşaat işleri;
• Mekanik yapıları (sabit, tracker veya çatı) kurmak için farklı temel teknikleri ve ekipmanlarının kullanılması;
• PV modüllerin güvenli kurulumu;
• DC Elektrik sistemi, İnverterler ve AC şebeke bağlantısı dahil olmak üzere elektrik sisteminin kurulumu;
• PV projelerinin test edilmesi ve devreye alınması;
• İşletme ve Bakım hizmetleri.

Teknik çözümlerimiz, karlı bir yatırım için en iyi olasılıkları sunarak PV sisteminizin verimli çalışmasını sağlar.
 

MEKANİK SİSTEM
Projeye bağlı olarak sahaya, araziye ve çatılara yerel inşaat standartlarına, iklim koşullarına göre solar güneş enerjisi projeleri kuruyoruz.
Müşteri ile önceden tanımlanmış gereksinimleri ve programı takip ederek çeşitli yapı türlerinin (sabit, tracker veya çatı üstü) nihai tasarımı ve montajı. Zemin hazırlığı, topografya, yerinde haritalama, kazık çakma, yapı ve modül montajı, binalar, yollar ve çitler gibi tüm görevler, koordineli tek bir hizmet paketine dahildir.

ELEKTRİK SİSTEMİ
Elektrik tasarımı ve inşaat planlamasının tamamlanmasından sonra, modül kablolama, birleştirici kutular / invertör kurulumu, OG kabloları, trafolu güç istasyonu, OG panoları, şebeke arabirim korumaları dahil olmak üzere fotovoltaik projesinin Elektrik sisteminin kurulumunu gerçekleştiriyoruz.
Çeşitli kontrol aşamaları, izole bileşenlerin testleri, tüm kabloların kontrolü, enerjilendirme öncesi fonksiyonel testler, izolasyon testleri, topraklama şebekesi direnç testi ve ardından enerji verildikten sonra çalışma testlerinden oluşur.
Ulusal yasalara göre elektrik şebekesine paralel işletim için son devreye alma ve gerekli sertifikalandırma işlemlerini gerçekleştiriyoruz.